LIDER BRANŻY - 720TAB 

Liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym powodowanych przez pijanych kierowców jest zatrważająco wysoka. Prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu jest główną przyczyną wypadków drogowych. W odpowiedzi na zagrożenie szereg krajów wprowadza systemy antyalkoholowe blokujące zapłon. Urządzenia te zapobiegają rozpoczęciu prowadzenia pojazdów przez kierowców będących pod wpływem alkoholu. Ich skuteczność znacząco przyczyniła się do zmniejszenia liczby wypadków, ochrony zasobów i ratowania życia. Autowatch 720 TAB to najnowocześniejsza technologia. Znane ze swojej niezawodności urządzenie jest używane przez floty i firmy transportowe działające zakresie transportu towarów niebezpiecznych i transportu publicznego na całym świecie.

 Zaawansowane rozwiązania biometryczne 
720 TAB umożliwia rozruch pojazdu jeśli po przeprowadzonej próbie stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu (BRAC) jest poniżej ustanowionej prawem granicy. Urządzenie może zażądać powtarzania próbek, gdy pojazd jest w ruchu celem badania czy alkohol nie jest spożywany w trakcie jazdy. W takim przypadku jeżeli kierowca nie przejdzie testu, wynik może być przekazywany a pośrednictwem sieci GSM do centrum sterowania, a pojazd zostanie unieruchomiony zaraz po wyłączeniu zapłonu. Wszystkie zdarzenia, pozytywne lub negatywne, ą przechowywane w pamięci urządzenia.

  Nie do oszukania 
Urządzenie rozpoznaje próby sabotażu. Rozróżnia i zbiera dane dotyczące prób obejścia lub uszkodzenia systemu raportując je w logach systemu. Możliwe jest natychmiastowe powiadamianie odpowiednich służb czy osób zarządzających w celu weryfikacji stanu trzeźwości i zamiaru złamania prawa przez pracownika będącego w pracy. W przypadku licznych flot pojazdów najczęściej dyspozytor odbierający zgłoszenie urządzenia o nieautoryzowanej próbie podejmuje natychmiastowe kroki w celu weryfikacji czy pracownik w momencie wykonywania pracy jest trzeźwy, co może wiązać się z dodatkowymi konsekwencjami ze strony pracodawcy.

 Specyfikacja 

 • Elektroniczny sensor mierzący dawkę alkoholu (ECCM) odróżnia mechaniczne próby oszustwa od próbek oddechu pochodzenia ludzkiego.

 • Szyfrowane pobieranie danych bezpośrednio z pojazdu do komputera.

 • Raportowanie przy użyciu GSM w czasie rzeczywistym (dodatkowa opcja).

 • Zaawansowana technologia wykrywania wykorzystująca elektroniczny sensor.

 • Wyświetlacz LED w słuchawce TAB wskazuje kiedy system jest gotowy na dokonanie pomiaru (przydatne zwłaszcza w użytkowaniu w ekstremalnych temperaturach).

 • Sterownik ekranu LED informuje kierowcę o konieczności wykonania próbki oddechu oraz jej zaakceptowaniu, potrzebie wykonania losowych próbek podczas jazdy.

 • Możliwość integracji z systemem zarządzania flotą.

 • Urządzenie jest wyposażone w dwie funkcje nadpisywania:
  – W awaryjnych sytuacjach, jednorazowa funkcja ręcznego przeprogramowania w celu utrzymania mobilności pojazdu. 
  – W przypadku awarii technicznej możliwe jest uruchomienie pojazdu przy pomocy kodu PIN, który może zostać wydany przez Centrum Sterowania.

 • System jest włączony w szynę CAN znacznie redukując czas instalacji i zwiększając możliwości systemu.

 • Wszystkie funkcje są programowalne, aby sprostać wymaganiom klientów,
  rynku i przepisom prawa.

 • Uniwersalne zasilanie 12/24V

 • Higieniczne, pakowane pojedynczo, jednorazowe ustniki.

 720TAB nie ma ograniczeń 

Montaż jest możliwy w każdej jednostce, której silnik jest uruchamiany rozrusznikiem. Również w pojazdach elektrycznych.

TRAMWAJE

AUTOBUSY

CIĘŻARÓWKI

Tramwaje są kluczowym środkiem transportu w mieście. Razem zadbamy o codzienne bezpieczeństwo podróży!
W komunikacji miejskiej, międzymiastowej czy międzynarodowej, wszędzie tam wdrażamy rozwiązania eliminujące nietrzeźwych kierowców.
Transport ciężarowy to duży procent spośród użytkowników dróg. Redukujemy ilość wypadków pod wpływem alkoholu.